top of page

V runda Mistrzostw Polski

W dniach 2-3.07.2022 na torze motocrossowym w Strykowie odbyły się zawody V Rundy M.P.
Nie obyło się bez problemów,  po nocnych piątkowych ulewach, na torze stało bardzo dużo wody, co uniemożliwiło rozpoczęcie zawodów zgodnie z harmonogramem zawodów.
Organizatorzy jednak staneli na wysokości zadania i zawody z ponad godzinnym poślizgiem odbyły się we wszystkich klasach.
W zawodach łącznie wzięło udział 131 zawodników,  w tym 31z naszego klubu.
W klasie MX KOBIET Ania Stecjuka 294, pomimo choroby ,zajęła 2 miejsce, 4 była Karolina Jasińska 299, a na 8 miejscu zawody ukończyła Ewa Schada Borzyszkowska 13.
W klasie MX 85 ccm pecha miał Kewin Jażdżewski 128,któremu bezpośrednio przed startem do 1 biegu posłuszeństwa odmówił silnik motocykla i wyeliminował jego ze startu  w tym biegu.
Ostatecznie bardzo udany start zaliczył Oskar Jażdżewski 309, który ostatecznie ukończył zawody na 4 miejscu, na 9 miejscu ostatecznie uplasował się Kewin Jażdżewski 128 (W 2 biegu po usunięciu awarii) zajął 2 miejsce, na bardzo dobrym 2 miejscu zawody ukończył Roch Wujec 268,a na 9 miejscu był Ralf Zinko 414.
Klasa MX 125
Pomimo tego że nowy motocykl nie do końca chciał współpracować z Sewerynem Gazdą 539, w zawodach zajął on 2 miejsce ,na 7 miejscu zawody ukończył Łukasz Ryczek 62, po upadku podczas wyścigu przykrej kontuzji
 złamania obojczyka doznał Szymański Jakub 73, który został przetransportowany do szpitala w Łodzi.
W klasie MX 2 pod nieobecność naszych czołowych zawodników 7 miejsce zajął Konrad Bugajski 14 , 9 był Paweł Zarzecki 468 a na 11 miejscu zawody ukończył Alex Banaszak 46.
W biegu tym kolejny nasz zawodnik po upadku na trasie, kontuzji doznał Mateusz  Szafrański 664 i nie ukończył zawodów.
W klasie MX Masters  pomimo zajęcia " tylko " 2 miejsca ponownie świetną jazdą popisał się Maciej Zdunek 131, na 6 miejscu pomimo problemów zdrowotnych zawody ukończył Tomek Jost 79, a 8 miejsce zajął Tomasz Kulczyk 25.
W klasie MX Open pomimo wielkiej ambicji nie mógł wystartować Maciej Zdunek 131,awaria motocykla była zbyt poważna .
W klasie tej na 7 miejscu zawody ukończył Alex Banaszak 46,a na 8 miejscu zawody ukończył Leszek Jasiński  114.
Więc pomimo kłopotów zdrowotnych oraz sprzętowych naszych zawodników, zawody uznajemy jako średnio udane dla naszego klubu , w klasyfikacji klubowej zarówno wśród juniorów jak i seniorów otrzymaliśmy 2 miejsce.
Teraz leczymy kontuzje, usuwamy usterki w motocyklach i ostro szykujemy się do zawodów przed własną publicznością w dniach 30-31.07.2022, na torze im. Tadeusza Szwemina przy ul. Kamiennej  , na które serdecznie zapraszamy kibiców, będzie to VI Runda Międzynarodowych Mistrzostw Polski. Mamy nadzieję ,że emocji będzie wiele a nasi zawodnicy dostarczą nam wiele radości .
Poniżej przedstawiamy szczegółowe wyniki z zawodów w Strykowie.

5rundaMP: Informacje