top of page

VI runda MP w Człuchowie-wyniki

Za nami Człuchowska i zarazem ostatnia runda Mistrzostw Polski 2022. W ubiegły weekend, jak wiemy, zawodnicy zagościli na nasz tor w Człuchowie, gdzie jak zwykle emocji nie brakowało. Zacznijmy od MX Kobiet, gdzie po problemach w pierwszym biegu Anna Stecjuka wygrała drugi bieg, tym samym zajmując 1 miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów. Na 2 miejscu stanęła Julia Pieprzyk, a trzecie i czwarte miejsce padło łupem naszych zawodniczek, Karoliny Jasińskiej i Oliwi Wiśniewskiej (warto dodać, że 1 i 2 miejsca miały po 43 punkty, a 3 i 4 po 42 punkty). W klasie MX Kobiet wystąpiła również Ewa Schada-Borzyszkowska, która zajęła 9 miejsce. W klasie MX 85 drugie miejsce zajął Kewin Jażdżewski, 6 i 7 miejsce zajęli Oskar i Ralf Zinko, a na 12 i 13 miejscu mozemy ujrzeć Olafa Eryk Reszczyńskiego oraz Oskara Jażdżewskiego. W klasie MX 125 drugie miejsce zajął Seweryn Gazda, na 6 miejscu stanął Łukasz Ryczek. W klasie MX2 na drugim stopniu podium stanął Szymon Staszkiewicz, który pomimo problemów zdrowotnych był w stanie zająć dwa razy 2 miejsce. W klasie MX Open dwa biegi wygrał Tomasz Wysocki, a na drugim miejscu stanął Maciej Zdunek, który podczas weekendu w Człuchowie jechał po prostu fenomenalnie. Niestety w drugim biegu tej klasy zabrakło Szymona Staszkiewicza, który nie mógł wystartować. W klasie MX1 BiC zwyciężył Dariusz Malczewski, a w klasie MX2 BiC zwyciężył Paweł Witkiewicz. W klasie MX Masters drugie miejsce zajął fenomenalny Maciej Zdunek, a na 4 i 5 miejscu uplasowali się Marcin Ryczek oraz Tomasz Jost. Dziękujemy za zawody w Człuchowie zawodnikom oraz Wam, kibicom! Wasza obecność bardzo nas cieszy, dziękujemy za wsparcie i gorący doping. W ostatnich dniach wzrosło również zainteresowanie nasza stroną, za co po prostu DZIĘKUJĘ. Zachęcam do regularnego obserwowania naszej strony, dzięki czemu będziecie mogli być na bieżąco z najnowszymi informacjami na temat  motocrossu w Człuchowie. Wyniki szczegółowe dostępne są w przycisku poniżej.