top of page

2 runda Mistrzostw Polski w Dąbrowie Górniczej

W dniach 7-8.05.2022 na torze w Dąbrowie Górniczej odbyły się zawody motocrossowe II Rundy Mistrzostw Polski . W zawodach udział wzięło 31 zawodników naszego klubu, startowali ze zmiennym szczęściem . Poważnej kontuzji nogi doznała Ewa Biskupska, która w 1 biegu zajęła 2 miejsce, ale wspomniana kontuzja uniemożliwiła jej start w biegu 2 . Duże kłopoty z motocyklem sprawiły, że słabiej anieżeli oczekiwano wypadł start Seweryna Gazdy w klasie 125ccm. Z powodu wcześniejszej kontuzji w zawodach nie brał udziału Oskar Jażdżewski . Podobnie jest z Szymonem Staszkiewiczem, któremu kontuzja z poprzedniego sezonu ciągle uniemożliwia starty. Szczęście natomiast sprzyjało w klasie MX Kobiet Karolinie Jasińskiej, która w 1 biegu wygrała i jest to jej pierwsze zwycięstwo w zawodach rangi eliminacji MP , a w łącznej klasyfikacji zawodów zajęła 2 miejsce, 3 była Ania Stecjuka. W klasie 85 ccm 4 miejsce zajął Kewin Jażdżewski. W klasie 125 ccm 4 miejsce zajął Łukasz Ryczek , Szymański Jakub był 9, a pomimo opisanych kłopotów 11 miejsce zajął Seweryn Gazda. Zdecydowanie najlepiej z naszych zawodników spisał się na tych zawodach Maciej Zdunek, który startując z najlepszymi obecnie w kraju zawodnikami w klasie MX Open zajął 3 miejsce ( WIELKIE BRAWA DLA Maćka) , a w klasie MX Masters zajął zdecydowanie 1 miejsce. Gratulujemy sukcesów i życzymy więcej szczęścia pozostałym naszym zawodnikom. Następna runda MP 3 odbędzie się za 2 tygodnie na torze w Chełmnie. Zawodnicy naszego klubu po 2 rundach zarówno wśród juniorów jak i seniorów zajmują w klasyfikacji klubowej 2 miejsca. W klasyfikacji sponsorów drużyna naszego klubu jest liderem , drużynę do rywalizacji zgłosił Jacek Janiczak GARDEN KWARC. Szczegółowe wyniki w załączeniu poniżej . Zapraszamy do ich analizy.

2 runda mistrzostw polski dąbrowa górnicza: Informacje