top of page

III Runda Mistrzostw Polski w Chełmnie

W dniach 21-22.05.2022 na trudnym, wymagającym torze motocrossowym w Chełmnie odbyły się zawody III Rundy Mistrzostw Polski. W zawodach oczywiście brali udział nasi zawodnicy. Startowali ze zmiennym szczęściem , kontuzje i problematyczne decyzje regulaminowe, pozbawiły naszych zawodników wyższych miejsc (Maciej Zdunek przesunięty w klasie MX Open o 5 pozycji , z 3 na 8 miejsce a Seweryn Gazda o 2 pozycje z 2 na 4 miejsce w pierwszym biegu klasy 125ccm) .
W klasie MX Kobiet niezawodna Ania Stecjuka zajęła 1 miejsce, 3 była Karolina Jasińska, a na 10 miejscu zawody ukończyła Ewa Schada Borzyszkowska.
W klasie MX 85ccm na 2 miejscu ukończył zawody Kewin Jażdżewski a 5 był Oskar Zinko.
W klasie MX 125ccm fantastyczną walkę w 1 biegu stoczył Seweryn Gazda z Bartkiem Jaworskim, Bartek Jaworski dysponując nowym motocyklem niestety zmęczył 4 letni sprzęt Seweryna i wyprzedził go na przedostatnim okrążeniu, wygrywając ten bieg. Seweryn był drugi, lecz wskutek złożonego przez konkurentów protestu sędzia przesunął Seweryna na pozycję 4. W drugim biegu tej klasy Seweryn przyjechał na 2 miejscu co w zawodach łącznie dało mu 3 miejsce.
Już w Chełmnie  Seweryn miał startować na nowym motocyklu, niestety silnik po tuningu nie dotarł do Polski i plany startowe  zostały zweryfikowane. Istnieje wielka szansa na start w Lipnie za tydzień na nowym motocyklu, czekamy z niecierpliwością na dobre wieści.
W klasie MX Open świetnie pojechał Maciej Zdunek, który w elicie najlepszych polskich zawodników zajął 3 miejsce, niestety został przez sędziego przesunięty o 5 pozycji, zajmując ostatecznie 8 miejsce. Wielkie brawa dla Maćka za postawę i walkę, młodzi zawodnicy mogą tylko brać przykład .
W klasie MX Masters Maciej Zdunek nie dał żadnych szans konkurentom i zdecydowanie zajął 1 miejsce. Na 8 miejscu zawody ukończył Tomek Jost, biorąc pod uwagę że startował na pożyczonym motocyklu (awaria silnika we własnym motocyklu)  należy uznać ten wynik za bardzo dobry.
Gratulujemy naszym zawodnikom sukcesów i dziękujemy za postawę. Zawodnikom, którzy ulegli kontuzjom życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.
Życzymy więcej szczęścia już za tydzień na trudnym, piaszczystym torze w Lipnie.

3 runda Mistrzostw Polski w Chełmnie: Informacje