top of page

I Runda Mistrzostw Polski-Kowala

Sezon motocrossowy 2022 rozpoczęty. W dniach 2-3.04.2022 W miejscowości Kowala k. Kielc odbyła się pierwsza z siedmiu eliminacja Mistrzostw Polski. Tor motocrossowy naturalnie wymagający i trudny /piach/, dodatkowo skomplikowała aura , w dzień 1 opady śniegu w nocy mróz ok. 5 stopni, rano następnego dnia tor mocno zmrożony, jednak organizatorzy ciężką pracą zdołali przygotować tor i zawody odbyły się we wszystkich klasach. Zawodnicy naszego klubu odnieśli indywidualnie sukcesy, w klasie MX 85ccm na 5 i 6 miejscu uplasowali się Kewin i Oskar Jażdżewscy, w klasie MX Kobiet zwyciężyła Ania Stecjuka a trzecia na linię mety wjechała Karolina Jasińska, klasa MX 125ccm obydwa biegi dzięki fantastycznej postawie Seweryna Gazdy to były przysłowiowe perełki na torcie, ostatecznie Seweryn Gazda absolutnie zasłużenie zajął 1 miejsce wyprzedzając bardzo wyrażnie Bartka Jaworskiego.

W klasie MX MASTERS zdecydowanie zwyciężył Maciej Zdunek, zwyciężając w obydwu biegach. Łącznie w zawodach wystartowało 27 naszych zawodników, wszyscy zajęli punktowane miejsca. Pamiętając w jakich trudnych warunkach przyszło im startować, gratulujemy im wszystkim super postawy i dziękujemy za ambitną walkę. Następne zawody motocrossowych MP odbędą się za miesiąc 7-8.05.2022 w Dąbrowie Górniczej Wyniki szczegółowe 1 rundy w załączeniu.

Kowala - 1 runda 2022: Aktualności